Konkurs fotograficzny

12 października w naszej szkole odbył się apel podczas którego rozdano nagrody dla zwycięzców konkursu fotograficznego „Piękno Masywu Ślęży”.

I miejsce zajęła Judyta Żygadło

II miejsce Wiktoria Szulżuk.

W konkursie brali również udział nauczyciele: Agnieszka Pieluszyńska, Jarosław Demski, Ewa Żurawik i Iwona Stankiewicz. Oni również dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Podczas tego apelu dyplomami zostali uhonorowani członkowie sztafet „Biegu jesiennego.

Pani Marta Pacholec-Grzyb przedstawiła nowy samorząd szkolny.

Galeria

 

 

Spotkanie z leśniczym

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji na zaproszenie Pani Iwony Stankiewicz uczniowie z klasy pierwszej i drugiej brały udział w spotkaniu z leśniczym. Pan leśniczy ma ogromną wiedzę i cierpliwość w objaśnianiu wszystkich ciekawych spraw związanych ze środowiskiem lasu. Dzisiaj przedstawił dzieciom budowę drzew iglastych i liściastych. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa, dowiedzieliśmy się również jak zwierzęta przygotowują się do zimy, jakie przedmioty są wykonane z drewna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania i same zadawały wiele pytań.  Wykazały się niesamowitą wiedzą na temat lasu i jego środowiska. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

galeria

 

 

Spotkanie z dogoterapeutką i Elzą

10 października 2017 r. do naszej szkoły przyjechała pani, która jest dogoterapeutką oraz behawiorystką. Bardzo jasno i przystępnie opowiedziała uczniom o tym jak jest zbudowany pies, co lubi, a czego nie lubi oraz o tym, jak należy się z psem bawić. Byliśmy zaszokowani jak wspaniale Elza (tak nazywał się pies) była wytresowana. Reagowała na wiele komend słownych, ale również na same gesty swojej właścicielki. Potrafiła nawet przybijać „piątkę”. Elza umiała odszukać przysmak w wieży z klocków lub w specjalnych skrytkach sama je otwierając. Przypomnieliśmy sobie również pozycje jakie należy przyjąć podczas obrony przed groźnym psem oraz obejrzeliśmy filmy, z których wyciągnęliśmy lekcję,że nie należy droczyć się z pasami.

Galeria

 

 

 

Przedstawienie „Roszpunka”

4 października klasy 0-III wybrały się do sali widowiskowej w Kątach Wrocławskich na przedstawienie pt. „Roszpunka”. Spektakl przygotowany był przez teatr „Neon”. „Roszpunka powstała pod wodzą Agaty Obłąkowskiej-Woubishet, utytułowanej aktorki.Przedstawienie miało charakter sztuki nowoczesnej. Dla najmłodszych uczniów było trochę trudne w odbiorze. Starsi uczniowie docenili wspaniały śpiew aktorów, ich grę oraz piękne układy choreograficzne. Przy okazji przypomnieliśmy sobie zasady zachowania się w teatrze. To co bardzo się wszystkim podobał, to to, że była to dość wierna adaptacja bajki braci Grimm.

 

 

Dzień Chłopaka

 

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W tym roku szkolnym odbył się on w piątek 29 września. W każdej z klas nasi mężczyźni mieli swoje święto. Dziewczynki starały się być dla nich milsze niż zwykle i przygotowały upominki. Widać na zdjęciach, że sprawiło to chłopakom ogromną radość. Nasi koledzy zasługiwali na to, żeby otrzymać odznakę „Chłopak na medal”.

Galeria

 

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Egzamin przygotowała pani Marta Pacholec-Grzyb z pomocą uczniów z klasy VI, którzy pełnili rolę ekspertów.

Uczniowie i nauczyciele podczas przerw mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Dla tych, którzy zdali egzamin śpiewająco przygotowane były specjalne certyfikaty.

Okazało się, że nie jest tak źle i większości zdających udało prawidłowo obliczyć iloczyny

i uzyskać odznakę eksperta.

Galeria

 

 

Dzień Głośnego Czytania

29 września nasza szkoła wzięła udział w Dniu Głośnego Czytania. „To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży”. W naszej szkole uroczystości przygotowała pani Elżbieta Tkacz. W godzinach porannych najmłodszym uczniom naszej szkoły czytali rodzice.

Natomiast po południu chętni uczniowie czytali pozostałym.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody tego dnia: pani Ewie Szymajdzie, Karolinie, Julii, Klaudii i Krzysiowi z klasy VII, Judycie i Wiktorii z klasy VI oraz Mateuszowi Gala, Mateuszowi Kołtowi, Krzysiowi, Kubie, Emilce i Julii z klasy IV. Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy poświęcili swój czas i przyszli do naszej szkoły: pani Monice Feluś, pani Paulinie Wiktor, pani Joannie Neubert, pani Magdalenie Smolińskiej, pani Magdalenie Sosnowskiej, pani Katarzynie Lewandowskiej oraz panu Wojciechowi Gala i panu Grzegorzowi Sawickiemu.

Galeria

 

 

Jesienny bieg sztafetowy

28 września po raz kolejny w naszej szkole odbyło się święto biegania. A to za sprawą zawodów zorganizowanych przez panią Iwonę Stankiewicz i pana Jarosława Demskiego. Uczniowie    i nauczyciele naszej szkoły zmierzyli się w sztafetowym biegu 5×200 m. Gośćmi specjalnymi byli pan prezes KB Sobótka pan Antoni Stankiewicz oraz wice-mistrz Europy w maratonie pan Henryk Załęski. Pan Henio poprowadził rozgrzewkę i pełnił rolę sędziego zawodów, zastąpił również jedną z nauczycielek i pobiegł w sztafecie z klasą II. Walka była zacięta, najpierw ścigały się klasy młodsze.    I miejsce zajęła klasa I (wśród której był czarny koń zawodów – Adaś), II miejsce zajęła klasa III (pani Agnieszka nie prześcignęła pani Izy), a miejsce III zajęła klasa II (ale dzielnie walczyli do końca).

Potem przyszedł czas na starcie klas IV-VI. Swoim biegiem zaimponowały panie: Marta, Ela, Magda. Bezkonkurencyjna okazała się klas VI, II miejsce zajęła klasa V, III miejsce klasa VI, a IV klasa IV.

Na zakończenie wszyscy chętnie mogli spróbować swoich sił i wystartować ze startu wspólnego. Jak powiedział pan Henryk „wszyscy są zwycięzcami”. Brawo również dla kibiców, którzy dzielnie wspierali swoich reprezentatów.

Galeria

 

 

Sprzątanie Świata 2017

22 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: „Nie ma śmieci, są surowce”. Każda klasa w dogodnym dla siebie czasie pozbierała śmieci w okolicach szkoły i choć wydawało się na początku, że nie ma ich za wiele, to zawartość worków na śmieci robiła wrażenie. Zgodnie z hasłem tegorocznego sprzątania większość zebranych „surowców” udało się odpowiednio posegregować, bo przecież recykling w naszej szkole, to nie jest wyraz obcy.

Galeria

 

 

Spotkanie z policjantem

21 września uczniowie naszej szkoły mieli spotkanie z panem policjantem. Funkcjonariusz policji przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Powiedział również o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w internecie. Uczniowie klasy I dostali na pamiątkę kamizelki odblaskowe oraz odblaskowe opaski na ręce.

 

 

VII Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Ziemi Wołyńskiej

i Kresów Wschodnich.

Już po raz siódmy mieszkańcy Świątnik gościli u siebie wszystkich tych, którzy mieszkali na Kresach, są ich potomkami lub po prostu mają sentyment do Ziemi Wołyńskiej. Zgromadzeni ludzie z wielu miejsc Polski, ale i całego Świata wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej oraz w spotkaniu biesiadnym, podczas którego mieli możliwość powspominania dawnych czasów przy akompaniamencie zespołów folklorystycznych. Podczas spotkania można było podziwiać wystawę pt. „Siedem lat przed Matką Bożą Bolesną. Spotkania Kresowian w Świątnikach” przygotowaną przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Świątnikach oraz wystawę upamiętniającą kresowych nauczycieli, twórców wołyńskich, jak również mieszkańców Czech, którzy byli związani z Wołyniem. Ostatnim formalnym punktem dnia była konferencja pt. „Szkoła na Kresach”.

Przed Mszą Świętą swój koncert mieli uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panie: Lidię Sączawę, Małgorzatę Wodnicką oraz Natalię Magnucką. Dzieci zaprezentowały się pięknie.

Spotkanie zakończyło się w niedzielę uroczystą Mszą Świętą.

Galeria

Reportaż TVP Wrocław

Dzień Pomidora

15 września na piętrze naszej szkoły zrobiło się bardzo czerwono, a to za sprawą świętowania Dnia Pomidora. Uczniowie klas 0-III ubrani na czerwono  poznawali sposoby hodowania pomidorów, ich rodzaje i właściwości zdrowotne. Był to również czas zabaw integracyjnych, zabaw teatralnych i muzycznych z wierszem J. Brzechwy pt. „Pomidor”. Uczniowie wykonali kilka potraw z pomidorów: sałatkę, koreczki czy sok pomidorowy. Na zakończenie dnia przygotowali prace plastyczne upamiętniające ten dzień.

Galeria

Zajęcia pokazowe z grupą Hajdasz

11 września uczniowie z klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych zorganizowanych prze Centrum Hajdasz. Dzieci zostały wprowadzone w świat tańca, poznały m.in. disco, hip-hop, taniec towarzyski. Podczas całego pokazu uczniowie nauczyli się prostego układu tanecznego. Lekcja była przeplatana nauką kulturalnego zachowania.

Dzieci mogły same sprawdzić jak odbywają się zajęcia

i podjąć decyzję czy chcą chodzić regularnie.

Galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W tym roku nieco później, bo 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Wypoczęci wróciliśmy po ponad dwóch miesiącach odpoczynku.

Czekały na nas spore zmiany: razem z nami naukę rozpoczęła klasa VII,

zostały pomalowane sale oddziału przedszkolnego, klasy III, klasy VI i klasy IV,

toalety, gabinet pani dyrektor, sekretariat i szatnia „starszaków”

oraz pokój nauczycielski (który został przeniesiony),

mamy duże zmiany w kadrze nauczycielskiej.

Dołączyli do nas nowi pedagodzy – witamy

panią Edytę Berg – wychowawcę klasy V, nauczyciela matematyki i chemii,

panią Agnieszkę Białecką – wychowawcę oddziału przedszkolnego,

panią Monikę Golczyk-Grzelak – nauczyciela geografii,

panią Annę Kasperską – nauczyciela języka angielskiego,

panią Natalię Magnucką – nauczyciela muzyki

oraz panią Martę Pacholec- Grzyb, która wróciła po urlopie wychowawczym.

Galeria